King Ocean Services Tennis Cup

The I King Ocean Services Tennis Cup, which takes place in Colombia at Barranquilla’s Country Club clay courts, with the participation of more than 175 players continues with great success. These are the results of past December 3rd Sunday:

 

4th Category – Men

–          Sergio Arguelles (Liga) Vs Fabián Rojas (Country) 6/3 6/2

–          Roque Yidi (Country) Vs Brandon Posada (Comfamiliar) 7/6 3/6 7/6

–          Alberto Hincapié (Caujaral) Vs Jorge Peña (Liga) 4/6 6/3 7/6

–          Carlos Merlano (Liga) Vs Carlos Acosta (Country) 6/0 6/0

–          Frank Galindo (Campestre) Vs Erich Medina (Liga) 6/2 6/0

–          Ricardo Danies (Country) Vs Felipe Galindo (Campestre) 6/0 6/1

–          Alberto Davila (Country) Vs German Angulo (Country) 6/1 6/1

 

3rd Category – Men

–          Andrés Miranda (U.Atl) Vs Carlos Benavides (Country) 6/4 6/1

–          Carlos Rueda (Comfamiliar) Vs Orlando Rubiano (Liga) 4/6 6/4 7/6

–          Alberto Houllou (Campestre) Vs Paolo Caro (Caujaral) 1/6 6/2 7/6

–          Alfredo Rose 8 (Comfamiliar) Vs William Salas (Comfamiliar) 0/6 7/5 7/6

–          Alfredo Tellez (Liga) Vs Ivan Villa (Country) 6/4 6/2

–          Diego García (Caujaral) Vs Eder Castillo (Liga) 6/1 6/3

 

2nd Category – Men

–          Felipe Rodriguez (Caujaral) Vs Andrés Hincapié (Liga) 6/1 3/6 7/6

–          Edgardo Gutiérrez (Caujaral) Vs Hernando Escudero (U.Atl) 6/4 6/2

–          Brayan Fragoso (PEM) Vs Victor Navarro (Country) 6/2 6/3

–          Edgar Ochoa (Country) Vs Ricardo Mejía (Caujaral) 6/1 6/3

–          Jhon Olivares (U.Atl) Vs Camilo Fajardo (Campestre) 7/6 /75

 

2nd Category – Ladies

–          Isabella Peña (Liga) Vs Laura Botero (Country)1/6 6/1 7/6

–          Isabella Peña (Liga) Vs Jessica Navarro(Country) 6/3 6/1

 

3rd Category – Ladies

–          Valentina Gerlein (Country) Vs Adriana Navarro (Country) 4/6 6/1 7/6

–          Alexandra Navarro (Country) Vs Keyla Londoño (U.Atl) 6/4 6/4 7/6

–          Patricia Herrera(Country) Vs Isabella Puche (Country) 6/3 6/2

–          Adriana Vélez (Country) Vs Alejandra Ramírez (U.Atl) 4/6 6/4 7/6

 

4th Category – Ladies

–          Gladis Montes (liga) Vs Tatiana Domínguez (U.Atl) 6/3 6/2

–          Silvia Giraldo (Caujaral) Vs Stefania Chain (C.Tower) 6/0 4/6 7/6

 

Source: http://terceraplana.com/